Pazartesi - Cuma 08:30 - 18:30

Yatay Zip Perde: Günümüzde Popüler Bir Dekorasyon Seçeneği

02.04.2023

Yatay Zip Perde: Günümüzde Popüler Bir Dekorasyon Seçeneği

Günümüzde yatay zip perdeler bir dekorasyon seçeneği olarak giderek daha popüler hale geliyor. Diğer alternatiflerine göre maliyeti daha az olan bu perdeler, çok amaçlı olmanın yanı sıra daha az yer kaplamasıyla da dikkat çekiyor. Yapısında kullanılan kumaştan dolayı, saatte yaklaşık 140 km esen rüzgara karşı dayanıklı olan zip perdeler, aynı zamanda su geçirmediği için özellikle yağmur ve rüzgarın yoğun olduğu açık alanlarda kullanılıyor. Bu sebeple, kafe ve restoran benzeri işletmelere ek olarak:

  • Ev ve ofislerin, balkon ve pencere önleri
  • Pergola etrafları
  • Teras
  • Yaz ve kış bahçesi gibi alanlarda da birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Genellikle motorlu bir sistem ile çalışan zip perdeler, uzaktan kumanda veya duvar aparatı ile yönlendirilebileceği gibi, isteğe bağlı olarak yağmur ve rüzgar sensörüyle de üretilip, çalışabiliyor. Her mevsim kullanıma uygun sistemli yapısıyla doğrudan güneş ışığını engelliyor ve belli bir alana giren ışık miktarını azaltıyor. Böylece sıcak yaz aylarında da, klima çalışan mekanlarda da enerji tasarrufuna yardımcı oluyor.

Modern ve şık zip perdeler ayrıca kapalı bir alanda içeriden dışarıyı sorunsuz bir şekilde görmeyi sağlarken, dışarıdan içerinin görünmesine engel oluyor. Bu da mahremiyet alanını artırarak, kişilere daha çok rahatlık sağlıyor. Aynı zamanda havayı sürekli sirkülasyon eden bu perdeler, sinek, böcek ve tozu temizliyor ve bu sebeplerden kaynaklanan alerjilere karşı koruyor.

Farklı zevk, istek ve tercihlere uygun geniş bir renk yelpazesine sahip olan zip perdelerin, silinebilir ve yıkanabilir kumaşının bakımı da kolay olduğundan, mekanları dekore etmek için mükemmel bir seçim haline geliyor. Sadece bulunduğu ortama estetik bir görünüm kazandırmak ile yetinmeyen zip perdeler, aynı zamanda rahatlık seviyesini artırıyor ve enerji tasarrufu sağlıyor. Bu da doğal olarak bu perdelerin kullanımını gün geçtikçe daha da rağbet görür hale getiriyor.

Genellikle ISO 9001 ile yüksek kalite garantisi onaylanan yatay zip perdeler için, üreticiler tarafından alıcılara, kumaş, motor ve sistem garantisi de veriliyor. Bu durum alıcıların güven içerisinde ürünü kullanmasına ve perdeleri tercih edilen bir dekorasyon seçeneği haline gelmesine fırsat sağlıyor.

map-pin-point
Aylar Tente Logo