Pazartesi - Cuma 08:30 - 18:30

Bioklimatik Pergola: Çevre Dostu Bir Dekorasyon Seçeneği

11.10.2022

Bioklimatik Pergola: Çevre Dostu Bir Dekorasyon Seçeneği

Açık alanların konfor seviyesini teknoloji harikalarını kullanarak artıran bioklimatik pergola, bahçenize ve işyerlerinize ekleyebileceğiniz güzel ve çevre dostu bir üründür. Bu pergolalar uzun yıllar dayanabilen dayanıklı malzemelerden yapılır. Daha çok açılır kapanır tavan olarak bilinen bu sistem, güneş ışığının açısını ayarlayarak istenilen oranda ışıktan faydalanmak için idealdir. Değişen hava koşulları, rüzgar, kar ve yağmura karşı koruyucu olan bioklimatik pergola, evinize ulaşan güneş ışınlarının sıcaklığını düzenleyerek enerji faturalarınızdan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Şık ve estetik olarak bilinen bioklimatik pergola, aynı zamanda çevre dostu olarak da bilinir. Bunun başlıca sebepleri arasında yapısındaki maddeler ve kullanımı sonrası çevreye olan etkisi yer alır.

Bu pergolanın panelleri Alüminyumdur. Yüksek oksidasyon ve korozyon direncine sahip olan bu element, kolaylıkla paslanmaz. Dolayısıyla, paslanma yoluyla çevreye zarar vermez ve mekanda bulunan bireylerin sağlıklarını riske atmaz.

Yine aynı şekilde, yapısı ve çalışma şekliyle termal konfor oranını artıran bioklimatik pergola, güneş ışığının açısını paneller yoluyla kontrol etmek için tercih edilir. Böylece gölgelendirme sunmanın yası sıra, ortam sıcaklığını optimize eder ve enerji israfının önüne geçer. Isınma için doğal enerjiyi kullanmaya yardımcı olur.

Rüzgar, yağmur, kar ve toz benzeri dış etkenlere karşı dirençli olacak şekilde üretilen pergola, fazla suyu yapıyı destekleyen kolonlarından kanalize etmek üzere tasarlanır. Böylece hem su kontrolünü sağlar hem de ortamın hijyen seviyesini korur. Kötü koku ve yosunlaşmanın önüne geçer.

Bioklimatik pergola renklendirilmesi için farklı metodlar kullanılır. Renk seçeneği geniş tutulurken, kimyasalların doğaya etkisi de göz önüne alınır ve bunun önüne geçmek amacıyla çevre dostu boyalar tercih edilir. Kalitesi yüksek olan boyalar hava şartlarına dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Gerekli zamanlarda ortamın aydınlanması için, pergolada, içi çevre dostu teknoloji ile donatılmış, LED ışıkları bulunur. Bu nedenle özellikle kış bahçeleri, kafe, restoran ve benzeri iş mekanlarında tercih edilir.

Sensörler, paneller ve benzeri ile kapasite ve gücü artırılan bioklimatik pergola konfor seviyesini artırmak ve aynı zamanda çevreyi korumak için uygundur.

map-pin-point
Aylar Tente Logo